Trupa lui Loti Boloni, pe val in Belgia. Pe ce loc a ajuns in Jupiler League antrenorul roman (Video)

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 11:17
9150 citiri

Gruparea condusa de Loti Boloni in Belgia, Royal Antwerp, este in mare forma in campionatul de fotbal din vestul Europei, unde a bifat o noua victorie.

Anvers a castigat vineri cu 3-0 meciul de acasa cu Kortrijk, ajungand acum pe locul 4 din clasament, la doar 3 puncte de liderul FC Brugge.

Owusu in minutul 10, Dequevy in minutul 30 si Rodrigues in prelungirile partidei au marcat golurile gazdelor.

Este a doua victorie la rand in campionat pentru Antwerp, care a inregistrat pana acum, in 8 etape, 4 victorii, 3 remize si doar un singur esec, cu Genk, 3-5.

Cealalta echipa antrenata de un roman din Belgia, Mouscron, trupa lui Mircea Rednic, este pe 6 in campionat, cu 13 puncte la activ.

Performanta lui Boloni este cu atat mai mare cu cat Royal Antwerp este nou-promovata in Belgia.

”Foloseşte-ţi votul. Sau alţii vor decide pentru tine”. Clipul prin care europenii sunt chemați la alegeri VIDEO
Parlamentul European (PE) a lansat luni, 29 aprilie, videoclipul de promovare a alegerilor europene din 6-9 iunie, în cadrul celei de a doua etape a campaniei sale de comunicare care se...
Nicuşor Dan o ignoră pe Firea: „În acest moment, principalul contracandidat este Cristian Popescu Piedone” VIDEO
Nicuşor Dan, primarul Capitalei a declarat luni, 29 aprilie, că în acest moment, principalul contracandidat al său este Cristian Popescu Piedone. El a arătat că şi-ar dori ca PNL să facă...
#trupa Loti Boloni pe val Belgia, #Anvers victorie teren propriu Belgia, #Anvers doua victorii la rand, #Anvers Boloni mare forma Jupiler League , #stiri Ladislau Boloni