Inca o victorie pentru Boloni in Belgia. Royal Antwerp se apropie de podium in Jupiler League

Duminica, 15 Septembrie 2019, ora 20:26
2731 citiri

Royal Antwerp, gruparea antrenata de Loti Boloni, s-a impus duminica la pranz cu 2-1 pe terenul lui Anderlecht, in runda curenta din Jupiler League.

Dupa o prima repriza fara goluri, oaspetii au marcat primii prin Refaelov, in minutul 49, insa fosta campioana Anderlecht a reactionat rapid, egaland in minutul 65 prin Chadli.

In minutul 78, Lokonga a incasat al doilea galben, la distanta de numai 5 minute fata de primul, iar Anvers a putut sa puna presiune si mai mare la poarta alb-violetilor.

Iar golul decisiv a picat, in minutul 87, gol marcat de Miyoshi, cu trei minute inainte de final.

Antwerp urca pe locul 4 dupa aceasta victorie in Belgia, cu 12 puncte la activ, dupa sase runde.

Anderlecht are parte de un sezon negru, fiind pe 13 din 16 formatii, cu doar 5 lungimi la activ.

Iata echipa de start a lui Anvers: Bolat - Juklerod, Hoedt, Arslanagic, Buta - Rafaelov, Defour, Haroun - Lamkel Ze, Mbokani, Mirallas.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Boloni mare victorie in deplasare la, #Boloni inca o victorie banca Anvers , #stiri Ladislau Boloni