Echipa lui Loti Boloni, pe val in Belgia, urca pe locul 2 in clasament

Duminica, 03 Februarie 2019, ora 09:20
3221 citiri

Gruparea antrenata de Loti Boloni in Belgia, Royal Antwerp este in mare forma, ajungand dupa runda curenta a campionatului belgian sa ocupe pozitia secunda in clasament.

Anvers a reusit al treilea succes in ultimele 4 runde, un 2-0 in deplasarea de la Oostende (antepenultima clasata din Jupiler League), depasind campioana en-titre Brugges in clasament si apropiindu-se de lidera Genk.

Golurile au fost marcate de Rodrigues in minutul 4 si de Hairemans in prelungirile partidei, minutul 94. Boloni nu s-a putut baza pe doi jucatori exponentiali, Mbokani si Lamkel, suspendati.

6 puncte este distanta acum intre Genk si Antwerp, care are 13 victorii din 24 de meciuri in acest sezon.

Campioana Brugge ocupa locul 3, la o lungime in spatele trupei lui Loti Boloni.

In cariera sa de antrenor, Boloni are un titlu cucerit in Belgia, cu Standard Liege, in 2009.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
#Boloni pe val in Belgia, #echipa Boloni Anvers urca pe 2, #victorii pe linie Boloni Belgia Jupiler , #stiri Ladislau Boloni