Salvatorul Mbappe. Meci interzis cardiacilor pentru fanii lui PSG

Luni, 30 Octombrie 2023, ora 07:23
2142 citiri
Kylian Mbappe

Echipa franceză PSG a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, gruparea Brest, într-un meci al etapei a zecea din Ligue 1. Oaspeţii au condus cu 2-0 şi au fost egalaţi.

Parizienii lui Luis Enrique au deschis scorul la Brest, în minutul 16, prin Zaire-Emery, iar Mbappe a făcut 2-0 în minutul 28. Gazdele au revenit în meci la finalul primei părţi, prin golul lui Steve Mounie, din minutul 43.

Imediat după pauză, Jeremy Le Douaron a egalat în minutul 52. PSG a primit un penalti în minutul 85, la un fault asupra lui Kolo Muani şi Mbappe a executat lovitura de pedeapsă. Portarul Marco Bizot a apărat şutul lui Mbappe, repsingând în faţă balonul şi superstarul francez nu a mai ratat, înscriind golul victoriei pentru PSG.

Ce rușine a evitat PSG în meciul în care putea câștiga titlul
Paris Saint-Germain a remizat, 3-3, cu Le Havre după ce a egalat pe final de meci, amânând sărbătorirea titlului de campioană a Franţei cu patru zile înainte de semifinala tur cu Borussia...
O nouă victorie magnifică pentru România, cu un avans colosal. Echipajul masculin care și-a spulberat rivalii
Andrei Cornea și Florin Enache au adus României a treia medalie de aur, la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria). În proba de dublu vâsle masculin, Andrei Cornea și Florin...