Mbappe, imaginea tristeții! Cum a fost surprins francezul după finala Cupei Mondiale FOTO

Duminica, 18 Decembrie 2022, ora 20:21
5482 citiri
Kylian Mbappe marchează golul doi contra Argentinei

Reprezentativa Argentinei a câştigat, duminică, pentru a treia oară Cupa Mondială la fotbal, învingând în finala din Qatar, disputată pe stadionul Lusail, cu scorul de 4-2 la lovituri de departajare (3-3 după prelungiri), Franţa, campioana din 2018.

Pentru argentinieni este primul trofeu mondial după 36 de ani, ei triumfând şi în 1978 şi 1986. Argentina şi-a luat revanşa după ce la ediţia din 2018, în optimi, a pierdut chiar în faţa Franţei.

La finalul prelungirilor, scorul era 3-3, golurile fiind marcate de Messi ’23 (penalti), ‘109, Di Maria ’36 / Mbappe ’80 (penalti), ’81, ‘118 (penalti).

Mbappe a marcat 8 goluri la această Cupă Mondială, fiind golgeterul competiției. De asemenea, este primul om care marchează un hat-trick într-o finală după Geoff Hurst (1966).

La finalul partidei, Kylian a fost surprins prăbușit în banca de rezerve.

Când ar putea deveni operațională Forța de reacție rapidă a UE: ”Există multe crize asupra cărora NATO nu are competenţe”
O ”forţă de reacţie rapidă” a Uniunii Europene, evocată joi de preşedintele francez Emmanuel Macron şi destinată unor operaţiuni de tipul evacuării de cetăţeni din ţări în...
Franța îi cere Greciei un sistem de apărare antiaeriană pe care să-l folosească pe durata Jocurilor Olimpice
Franța a cerut să împrumute un sistem de apărare antiaeriană al Greciei pe durata Jocurilor Olimpice de la Paris, potrivit cotidianului elen "Kathimerini", citat de Politico.eu....
#Kylian Mbappe, #messi, #Franta, #Argentina, #finala cm, #Qatar 2022 , #Campionatul mondial 2022