Real Madrid, victorie importantă înainte de Campionatul Mondial

Vineri, 11 Noiembrie 2022, ora 06:42
1924 citiri
Toni Kroos a adus victoria Realului FOTO facebook

Real Madrid a obținut o victorie importantă, care o ține aproape de FC Barcelona, înaintea întreruperii campionatului în vederea Cupei Mondiale.

Real a învins cu 2-1, pe teren propriu, pe Cadiz, prin golurile marcate de Eder Militao și Toni Kroos, respectiv Lucas Perez.

Real a fost lipsită de aportul Balonului de Aur, Karim Benzema.

Campioana Spaniei a ajuns la 35 de puncte după 14 etape, fiind la două puncte în spatele liderului Barcelona.

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....
#Kroos, #Real Madrid, #victorie, #la liga, #Spania, #campionat, #clasament , #stiri fotbal