Roland Garros: unul dintre cele mai frumoase puncte ale turneului s-a jucat în finala dintre Muchova și Swiatek VIDEO

Sambata, 10 Iunie 2023, ora 18:34
3460 citiri
Karolina Muchova FOTO Twitter WTA

Iga Swiatek (22 de ani, nr 1 WTA) și Karolina Muchova (26 de ani, locul 43 WTA) s-au întâlnit în finala feminină de la Roland Garros.

Iga Swiatek și-a adjudecat primul set fără probleme, scor 6-2 și a condus în setul al doilea cu 3-0.

Muchova a revenit însă fantastic și a dus finala "în prelungiri". La scorul de 6-5 și egalitate, sportiva din Cehia a reușit un punct incredibil, catalogat de comentatorul EuroSport drept unul dintre cele mai frumoase ale turneului.

Vezi aici: cum s-a încheiat finala dintre Swiatek și Muchova

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...