Karim Benzema, salvator pentru Real Madrid. Ce-a facut rivala Atletico si cum arata clasamentul din Spania

Duminica, 27 Februarie 2022, ora 08:56
2578 citiri
Karim Benzema

Formatiile Real Madrid si Atletico Madrid au obtinut victorii in partidele disputate, sambata, in etapa a XXVI-a a campionatului Spaniei.

Real Madrid a invins cu 1-0 in deplasare Rayo Vallecano, golul fiind inscris de Benzema '83, iar Atletico s-a impus acasa in fata echipei Celta Vigo, scor 2-0. A inscris Lodi, in minutele 36 si 60.

Tot in LaLiga, Real Mallorca a pierdut cu Valencia, scor 0-1. A marcat: Gabriel '4. In minutul 90+2, de la oaspeti a fost eliminat Moriba. De asemenea, Getafe a remizat cu Alaves, scor 2-2 (Unal '55, '72 / Joselu '45+2, Mendez '56). In minutul 32, de la Getafe a fost eliminat Cuenca.

Partidele Villarreal - Espanol, FC Sevilla - Betis, Real Sociedad - Osasuna si FC Barcelona - Athletic Bilbao sunt programate duminica, iar confruntarea Granada - Cadiz se va disputa luni.

Real Madrid conduce in clasament cu 60 de puncte, cu noua peste FC Sevilla, care are un meci mai putin, in timp ce Atletico e pe patru, cu 45 de puncte, unul mai putin decat Betis.

Spaniolii încep să se sature de vizitatorii străini. Campanii agresive în a doua mare destinaţie turistică mondială: ”Întoarce-te acasă la tine”
Din insulele Baleare şi până în Canare, din Barcelona până la Malaga, manifestaţiile ostile supraturismului se înmulţesc în Spania, a doua mare destinaţie turistică mondială, obligând...
O nouă cădere pentru Simona Halep în clasamentul WTA. Câte românce avem în Top 100
Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicităţii luni. Simona Halep a suferit o nouă cădere, de două...