Karim Benzema, reacție de milioane după ce a dat trei goluri și a eliminat-o pe PSG din Champions League

Joi, 10 Martie 2022, ora 00:48
4741 citiri
Karim Benzema. Foto: Facebook / UEFA Champions League

Karim Benzema a reușit un meci de excepție contra lui PSG. Atacantul francez a dat trei goluri și a calificat-o pe echipa din capitala Spaniei în sferturile Champions League.

Partida a fost una dramatică. Madrilenii s-au văzut conduși la pauză prin golul lui Mbappe, dar au întors înrepriza a doua prin hattrick-ul lui Benzema.

Căpitanul Realului a fost entuziasmant de suporterii de pe Santiago Bernabeu,

"A fost un meci dificil. A fost greu la început. Am luptat până la final.

Merităm victoria și calificarea. Cu publicul ăsta trebuie să dăm totul până la final.

Parisul este o echipa bună, ține de minge, am avut și noi ocazii.

Repriza a doua cu forța mentală am reușit să ne calificăm", a spus Karim Benzema la Digi Sport.

Real Madrid a învins-o cu 3-1 în retur pe PSG, după ce în tur francezii au câștigat cu 1-0.

Madrilenii s-au calificat în sferturile de finală, unde vor mai merge Bayern Munchen, Manchester City, Liverpool.

Celelalte meciuri din optimi: Ajax - Benfica, Manchester United - Atletico Madrid, Juventus - Villareal și Lille - Chelsea se vor juca săptămâna viitoare

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
De ce va alege vedeta lui PSG să joace pentru Real Madrid. Brazilianul Ronaldo a explicat totul
Presa din Spania a dezvăluit că Real Madrid vrea să-l aducă pe Kylian Mbappe fără să fie afectate posturile celorlați jucători. "Kylian știe că, fiind la Real Madrid, îi va fi mult...
#Karim Benzema, #Karim Benzema Real Madrid, #psg, #Champions League rezultate , #Real Madrid