Supriză în ultima etapă de campionat din Italia. Ce a făcut Juventus

Miercuri, 22 Decembrie 2021, ora 00:08
3043 citiri
Juan Cuadrado. Foto: Facebook / Juventus

Formaţia Juventus a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Cagliari, în etapa a XIX-a a campionatului Italiei.

Juventus a învins Cagliari, scor 2-0, prin golurile marcate de Kean, în minutul 40, şi Bernardeschi '83.

La echipa oaspete, mijlocaşul Răzvan Marin nu a jucat, fiind suspendat.

Într-un alt meci de marţi, Atalanta a remizat în deplasare, scor 0-0, cu Genoa, care este la a doua partidă fără victorie în Serie A.

Partidele Sassuolo - Bologna, Venezia - Lazio, Inter - Torino, Roma - Sampdoria, Verona - Fiorentina, Empoli - AC Milan şi Napoli - Spezia au loc miercuri.

Meciul Udinese - Salernitana a fost amânat.

În clasament, Atalanta este pe locul 4, cu 38 de puncte, Juventus este pe 5, cu 34 de puncte, Cagliari ocupă locul 19, cu 11 puncte, iar Genoa este pe 18, cu 11 puncte.

Liderul campionatului italian este Inter Milano, cu 43 de puncte, urmată de Napoli, cu 39 de puncte şi de AC Milan, tot cu 39 de puncte.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...