Renaste Milan? Fosta campioana a Europei a invins pe Juventus cu golul superb al unui adolescent

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 23:52
3963 citiri

AC Milan a invins pe teren propriu pe Juventus Torino, cu scorul de 1-0, in etapa a 9-a din Serie A. Unicul gol a fost inscris de un jucator de doar 18 ani.

Intr-o partida in care campioana Italiei din ultimele cinci sezoane a evoluat sters si a avut putine ocazii, reusita a venit in minutul 65, dupa ce, in minutul 36, golul lui Miralem Pjanici din lovitura libera a fost anulat pentru un ofsaid la Bonucci.

Mijlocasul Manuel Locatelli a prins un sut de zile mari, din prima, din coltul careului lui Gianluigi Buffon, trimitand mingea in vinclu, dupa ce a atins transversala. Pasa decisiva a venit de la Suso.

Acesta a fost al doilea gol din cariera jucatorului care are 8 meciuri pentru Milan. El a inlocuit in minutul 81 cu Gustavo Gomez.

Gruparea rossonera a ajuns la 19 puncte si a urcat pe locul 2, cu doua mai putine decat Juventus, care pierde astfel ambele partide cu marile rivale in acest inceput de campionat, dupa ce a fost invinsa si de Inter pe acelasi teren, scor 1-2.

Milan a castigat ultimul titlu in urma cu 5 ani, iar acesta este al treilea sezon consecutiv cand lipseste din cupele europene.

Primar vizat de mai multe dosare pentru fraudarea alegerilor în favoarea PNL, candidează acum sub sigla PSD. „Au furat voturile fără niciun resentiment”
Primarul comunei Ciorani din județul Prahova, Voicu Marin, trimis în judecată pentru falsificarea documentelor electorale, în favoarea Partidului Naţional Liberal, la alegerile locale din anul...
Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
#Milan invins Juventus, #Juventus invinsa Milan, #Locatelli gol Juventus , #Serie A