Tragedie la finala Ligii Campionilor la handbal masculin

Luni, 19 Iunie 2023, ora 06:51
2337 citiri
Un jurnalist a murit la finala Ligii Campionilor FOTO facebook

Federaţia Europeană de Handbal (EHF) a anunţat că un jurnalist polonez a murit, duminică, la Koln, după ce a suferit un stop cardiac în tribună, la finala Ligii Campionilor la handbal, informează AFP.

Bărbatul s-a prăbuşit în tribună când maii erau 12 minute şi 20 de secunde de joc.

El a fost evacuat rapid, inert.

EHF a făcut anunţul cu privire la decesul bărbatului înainte de conferinţa de presă de după meci. Conferinţa de presă a fost anulată după ce s-a ţinut un minut de reculegere.

Echipa de handbal masculin SC Magdeburg a câştigat duminică, la Turneul Final Four de la Koln, trofeul Ligii Campionilor, după prelungiri în finala cu Kielce.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...
#jurnalist, #deces, #finala, #Liga Campionilor, #handbal masculin , #stiri handbal