Bătaie crâncenă la meciul Real Madrid - Partizan Belgrad. Arbitrul a dictat 21 de eliminări VIDEO

Vineri, 28 Aprilie 2023, ora 09:13
3247 citiri
Jucatorii celor doua echipe s-au batut FOTO facebook

Scene rar întâlnite în sport s-au înregistrat la meciul de baschet dintre Real Madrid – Partizan Belgrad, disputat aseară în Euroliga.

Jucătorii celor două echipe s-au luat la bătaie, după o intervenție dură provocată de un baschetbalist al gazdelor asupra unui adversar.

Arbitrii au decis să fluiere finalul meciului, deși mai erau pe ceas un minut și 40 de secunde de joc, deoarece niciuna dintre echipe nu mai avea suficienți jucători, după ce 21 de baschetbaliști au fost eliminați!

Partizan Belgrad s-a impus cu 95-80, în sferturile de finală din Euroligă (meciul doi) și conduce la general cu 2-0.

"A fost mama tuturor bătăilor din baschet", a titrat cotidianul spaniol Marca.

Dezvăluirea cutremurătoare a sportivei care a încercat să se sinucidă în Rusia
Vedeta baschetului feminin american Brittney Griner a dezvăluit, marţi, că a intenţionat să se sinucidă pe durata celor nouă luni de închisoare petrecute în Rusia în 2022, informează...
Echipa din România care a devenit campioană la doi ani de la înființare
Vicecampioană în 2023, echipa CSM Constanţa a câştigat marţi, în deplasare, primul titlul de campioană în istoria sa de doar doi ani de la înfiinţare. CSM Constanţa a învins FCC...