Scandal la meciul dintre Ostapenko și Azarenka: ce s-a întâmplat la finalul partidei

Miercuri, 14 Februarie 2024, ora 23:58
11842 citiri
Jelena Ostapenko FOTO Twitter

Bielorusa Victoria Azarenka s-a calificat în sferturi la Doha, după ce a nimicit-o pe Jelena Ostapenko, scor 6-0, 6-3.

Azarenka nu a avut milă de Jelena Ostapenko pe care a învins-o cu 6-3, 6-0. Vica s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 1000 de la Doha, fază în care va juca împotriva liderului WTA Iga Swiatek.

Bielorusa e singura jucătoare care a învins-o pe letonă în acest an. Azarenka a scos-o pe Ostapenko și la Brisabane, și la Australian Open.

Finalul partidei Azarenka - Ostapenko a fost unul tensionat. Letona nu a vrut să dea mâna cu Azarenka, dar i-a întins racheta în loc de salut. Azarenka a refuzat această "ofertă".

Iga Swiatek a defilat în fața Soranei Cîrstea. Liderul WTA a predat o lecție de tenis
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, și Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial, s-au întâlnit în turul trei al turneului de la Madrid. Meciul a curs într-o singură direcție, iar poloneza Iga...
Sorana Cîrstea joacă azi cu lidera mondială, la WTA Madrid. Ora de start a meciului
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea o va înfrunta sâmbătă pe poloneza Iga Swiatek în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro....