Meciul pe care letona Ostapenko îl va ține minte toată viața. Ce s-a întâmplat după ce a pierdut 16 puncte la rând

Luni, 15 Mai 2023, ora 09:39
2739 citiri
Jelena Ostapenko

Jucătoarea letonă Jelena Ostapenko (20 WTA) s-a calificat duminică în optimile de finală la WTA Roma în urma unui meci fabulos.

Jelena Ostapenko s-a impus în fața Barborei Krejcikova din Cehia (13 WTA) cu 7-6, 6-0, desfășurarea scorului fiind una impresionantă.

Astfel, Ostapenko a revenit miraculos după ce a fost condusă cu 5-1 în primul set, pierzând nu mai puțin de 16 puncte la rând.

Mai mult, în setul al doilea, Ostapenko nu i-a mai dat nici o șansă rivalei, Krejcikova adunând doar 5 puncte.

Jucătoarea care a sărit în apărarea Simonei Halep și-a anunțat retragerea. Ce record fabulos deține în WTA
Franţuzoaica Alizé Cornet se va retrage după Openul Franţei, a anunţat la Canal+, sâmbătă seara. Aflată pe locul 11 în lume în 2009, Alizé Cornet şi-a lăsat amprenta asupra tenisului...
Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...