Ostapenko a făcut "circ" și la Roma: s-a luat de una dintre cele mai respectate arbitre VIDEO

Marti, 16 Mai 2023, ora 07:48
2698 citiri
Jelena Ostapenko FOTO Twitter

Jelena Ostapenko s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma, nu înainte însă să își dea din nou în petic.

Jucătoarea letonă a trecut de rusoaica Daria Kasatkina în trei seturi, scor 6-4, 4-6, 6-0, și va juca în sferturi cu învingătoarea din partida Paula Badosa - Karolina Muchova.

Ostapenko a avut "meciul" ei cu arbitrul de scaun, Marija Cicak, o croată care activează de mulți ani în tenis.

Letona a fost nemulțumită de deciziile acesteia, la un moment dat i-a cerut să cheme supervizorul, după care i-a transmis: "Nu o să mai fii niciodată la meciurile mele!".

Ostapenko o aplaudă ironic pe Marija Cicak

Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...