Semifinală amânată pentru Jaqueline Cristian la Praga. Care e motivul

Sambata, 05 August 2023, ora 19:46
4220 citiri
Jaqueline Cristian

Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului WTA 250 de la Praga, dotat cu premii totale de 259.303 dolari, vineri, după ce a întrecut-o pe jucătoarea ucraineană Katerina Baindl (ex-Kozlova), cu 6-4, 1-6, 6-2.

Jaqueline Cristian (25 ani, 122 WTA), care a învins-o surprinzător în primul tur pe cehoaica Marie Bouzkova, principala favorită, ar fi trebuit să evolueze sâmbătă în semifinale, contra jucătoarei nipone Nao Hibino (136 WTA).

Programat inițial pentru ora 12.00, startul meciului a fost amânat în mai multe rânduri din cauza ploii, organizatorii luând în cele din urmă decizia de a muta semifinalele în ziua de duminică, de la ora 11.00.

Astfel, ambele semifinale, Cristian - Hibino și Noskova - Korpatsch, se vor disputa de la ceeași oră, pe terenuri diferite, finala urmând să se desfășoare câteva ore mai târziu.

Danielle Collins "s-a răzbunat" pe Jaqueline, după un prim set câștigat de jucătoarea noastră. Românca, pe punctul de a izbucni în plâns
Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid. Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană...
Danielle Collins "a explodat" în timpul meciului cu Jaqueline Cristian: "Arată puțin respect!" VIDEO
Momente tensionate în timpul confruntării dintre Jaqueline Cristian și americanca Danielle Collins la Madrid Open. Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a întâlnit-o pe sportiva americană...