Jaqueline Cristian e în sferturi la Praga după o nouă victorie magnifică

Miercuri, 02 August 2023, ora 13:59
3242 citiri
Jaqueline Cristian FOTO twitter

Jaqueline Cristian (25 de ani, locul 122 WTA) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Praga.

Jaqueline Cristian a învins-o pe Emiliana Arango (Columbia, 181 WTA), scor 6-4, 6-3, într-o oră și 30 de minute.

Jucătoarea din România s-a calificat în sferturi, unde va juca împotriva Katerynei Baindl, din Ucraina, locul 98 WTA.

Baindl avea 5-0 în meciul cu jucătoarea germană Niemeier, care s-a retras la acest scor.

Reamintim că Jaqueline Cristian s-a calificat luni în optimile turneului WTA 250, Livesport Prague Open, după ce a eliminat-o pe prima favorită a turneului, cehoaica Marie Bouzkova.

Danielle Collins "s-a răzbunat" pe Jaqueline, după un prim set câștigat de jucătoarea noastră. Românca, pe punctul de a izbucni în plâns
Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid. Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană...
Danielle Collins "a explodat" în timpul meciului cu Jaqueline Cristian: "Arată puțin respect!" VIDEO
Momente tensionate în timpul confruntării dintre Jaqueline Cristian și americanca Danielle Collins la Madrid Open. Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a întâlnit-o pe sportiva americană...