O româncă e în semifinalele turneului WTA de la Rouen

Sambata, 14 Octombrie 2023, ora 08:22
1678 citiri
Jaqueline Cristian FOTO facebook

Jaqueline Cristian, locul 100 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 125 de la Rouen.

Cristian a trecut în sferturi de favorita principală, sportiva belgiană Greet Minnen, numărul 62 mondial, scor 6-4, 6-3. Meciul a durat o oră şi 21 de minute.

În faza următoare, Jaqueline Cristian o va întâlni pe elveţiana Viktorija Golubic, numărul 105 WTA.

Prin calificarea în semifinale, Cristian şi-a asigurat un premiu de 5.222 de euro şi 57 de puncte.

Danielle Collins "s-a răzbunat" pe Jaqueline, după un prim set câștigat de jucătoarea noastră. Românca, pe punctul de a izbucni în plâns
Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid. Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană...
Danielle Collins "a explodat" în timpul meciului cu Jaqueline Cristian: "Arată puțin respect!" VIDEO
Momente tensionate în timpul confruntării dintre Jaqueline Cristian și americanca Danielle Collins la Madrid Open. Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a întâlnit-o pe sportiva americană...