Jaqueline Cristian, calificare în 44 de minute. Românca e în semifinale la turneul de la Valencia

Vineri, 24 Noiembrie 2023, ora 13:18
1558 citiri
Jaqueline Cristian

Jaqueline Cristian s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului ITF de la Valencia, dotat cu premii totale de 100.000 de dolari.

Jaqueline Cristian (25 ani, 101 WTA), a treia favorită, a dispus în sferturi de slovaca Rebecca Sramkova (27 ani, 130 WTA), în faţa căreia pierduse toate cele trei confruntări anterioare.

Meciul s-a încheiat după 44 de minute, cu abandonul jucătoarei din Slovacia, la scorul de 6-1, 3-0 pentru Jaqueline Cristian, care în ierarhia WTA live a urcat spectaculos până pe locul 93.

Danielle Collins "s-a răzbunat" pe Jaqueline, după un prim set câștigat de jucătoarea noastră. Românca, pe punctul de a izbucni în plâns
Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a fost eliminată, duminică, în turul trei al turneului de categorie WTA 1000 de la Madrid. Cristian a fost învinsă de favorita 13, sportiva americană...
Danielle Collins "a explodat" în timpul meciului cu Jaqueline Cristian: "Arată puțin respect!" VIDEO
Momente tensionate în timpul confruntării dintre Jaqueline Cristian și americanca Danielle Collins la Madrid Open. Jaqueline Cristian, locul 73 WTA, a întâlnit-o pe sportiva americană...