Duminică e finala masculină la Australian Open. Ora de start și unde poate fi văzută

Sambata, 27 Ianuarie 2024, ora 16:28
3328 citiri
Jannik Sinner

Finala masculină de la Australian Open 2024 va avea loc duminică între rusul Daniil Medvedev (3 ATP), și surpriza turneului, italianul Jannik Sinner (4 ATP), cel care l-a învins în semifinale pe Novak Djokovic.

Meciul Medvedev - Sinner, cu trofeul pe masă, va începe la ora 10.30, ora României, în direct la Eurosport.

Finala masculină va fi precedată de cea de dublu feminin, de la ora 06.00, în care favoritele numărul 2, taiwaneza Hsieh și belgianca Mertens, se vor confrunta cu perechea Kichenok (Ucraina) - Ostapenko (Letonia).

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...