Mecanicii Ferrari au rămas cu gura căscată. Apariție de senzație pe pistă, la cursa de Formula 1 FOTO

Luni, 01 Mai 2023, ora 09:52
5379 citiri
Ivana Knoll

Croata Ivana Knoll, fotomodelul care a devenit celebră în timpul desfășurării Campionatului Mondial de fotbal din Qatar, s-a aflat la finalul săptămânii trecute la Baku, în Azerbadjan, pentru a urmări pe viu cursa de Formula 1.

Mexicanul Sergio Perez (Red Bull Racing) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Azerbaidjanului, a patra etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Pentru Perez este a doua victorie din acest sezon, după cea din Arabia Saudită, din etapa a doua.

Mexicanul este, de asemenea, primul care a obţinut două victorii în Azerbaidjan. El s-a mai impus în 2021. În plus, Perez a câştigat şi cursa sprint de sâmbătă.

Cursa a fost urmărită de la fața locului de faimoasa Ivana Knoll, care a reușit să pătrundă inclusiv pe pistă, mai exact la boxa echipei favorite, Ferrari.

Negocieri surprinzătoare în Formula 1. Pilotul cu care discută campionii de la Red Bull
Red Bull Racing, campioana mondială en titre din Formula 1, poartă negocieri cu pilotul spaniol Carlos Sainz Jr, care se va despărţi de Ferrari la finalul acestui sezon, a dezvăluit Helmut...
Locurile de muncă solicitante pentru creier ar proteja oamenii de apariția demenței
Cercetătorii au descoperit că, cu cât oamenii îşi folosesc mai mult creierul la locul de muncă, cu atât mai bine par să fie protejaţi împotriva problemelor de gândire şi de memorie care...