Ce au făcut adversarele României din preliminariile CE 2024

Vineri, 18 Noiembrie 2022, ora 08:00
1570 citiri
Israelul a învins Zambia FOTO facebook

Echipa naţională de fotbal a Israelului, viitoarea adversară a României în calificările pentru Euro 2024, a învins, joi seară, naţionala Zambiei, pe teren propriu, scor 4-2, într-un meci amical.

Israel a condus cu 2-0 după golurile înscrise de Baribo (min. 21) şi David (min. 24), dar a fost egalată în repriza secundă, când Zambia a marcat prin Kangwa (min. 55) şi Rally (min. 66). Israel şi-a adjudecat victoria în ultimele minute, când au înscris D. Glazer (min. 89) şi Shviro (min. 90+2).

Într-un alt meci, Elveția a fost învinsă de Ghana cu 2-0.

Belarus a jucat în deplasare cu Siria și s-a impus cu 1-0.

În grupa României din preliminariile CE 2024 sunt Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.

Universitățile de top din SUA se luptă să țină în frâu protestele faţă de războiul din Gaza
Protestele faţă de războiul din Gaza s-au extins de la Columbia şi Yale la alte universităţi, în timp ce oficialii se străduiesc să disperseze o mişcare de protest în plină expansiune,...
Israelul construiește un imens oraș de corturi și se pregătește să evacueze un milion de palestinieni înainte de invazia în Rafah din mai
Israelul se pregătește să evacueze cei un milion de palestinieni din Rafah și a început să construiască un imens oraș de corturi pentru a găzdui refugiații. Imaginile din satelit arată...
#Israel, #victorie Zambia, #Belarus, #adversari preliminarii CE 2024 , #stiri fotbal