Ostapenko "distruge" un fost lider mondial la Adelaide! Va întâlni o româncă în turul următor

Marti, 03 Ianuarie 2023, ora 14:39
3189 citiri
Jelena Ostapenko

Jelena Ostapenko s-a calificat în turul doi la Adelaide, fază în care o va întâlni pe Irina Begu.

Ostapenko n-a avut milă de Karolina Pliskova, pe care a învins-o cu 6-1, 6-3 în doar 67 de minute de joc.

În faza următoare, Ostapenko, locul 18 WTA, o va întâlni pe Irina Begu.

Begu a trecut în primul tur de americanca Shelby Rogers, locul 47 mondial, scor 3-6, 7-6 (5), 6-1.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...