Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Irina Begu, meci uluitor în SUA! Ce a făcut românca la turneul american

Vineri, 27 August 2021, ora 23:28
50360 citiri
Irina Begu

Jucătoarea Irina Begu, locul 74 WTA, s-a calificat, vineri, în finala turneului de categorie WTA 250 de la Cleveland.

Begu a trecut în semifinale de poloneza Magda Linette, locul 51 WTA şi cap de serie 6, scor 7-6 (5), 6-2, după o oră şi 45 de minute.

Premiul pentru calificarea în finală este de 16.398 de dolari şi 180 puncte.

În finală, Irina Begu se va duela cu câştigătoarea partidei dintre spaniola Sara Sorribes Tormo (43 WTA) şi estona Anett Kontaveit (30 WTA).

Begu s-a calificat în prima finală după 4 ani. Ea a obţinut în iulie 2017 titlul la BRD Bucharest Open. Pentru româncă, este a opta finală a carierei.

viewscnt

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
#Irina Begu, #Irina Begu tenis rezultate, #Irina Begu rezultate, #Irina Begu US Open , #WTA