Irina Begu, probleme medicale la US Open! Ce s-a întâmplat la meciul din primul tur

Marti, 31 August 2021, ora 00:09
8659 citiri
Irina Begu

Irina Begu, locul 63 mondial, a fost învinsă de germana Andrea Petkovic, locul 68 mondial, scor 6-2, 7-6 (3), în primul tur la US Open, ultimul Grand Slam al anului.

Meciul a durat o oră şi 44 de minute.

Begu a cerut time-out medical în setul doi, la scorul de 2-1, iar apoi a evoluat cu un bandaj la piciorul drept.

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 115.000 de dolari şi cu 70 de puncte WTA. Jucătoarele care sunt eliminate în primul tur primesc câte 75.000 de dolari şi zece puncte fiecare.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
#Irina Begu, #Irina Begu US Open, #US Open, #Irina Begu rezultate , #stiri Irina Begu