Irina Begu, eliminata in sferturile de finala de la Budapesta. UPDATE: Sorana Cirstea a pierdut si ea

Vineri, 22 Februarie 2019, ora 21:00
4548 citiri

Irina Begu a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Budapesta.

Sportiva noastra, aflata pe locul 72 WTA, a cedat in fata cehoaicei Marketa Vondrousova.

Irina a pierdut in trei seturi in fata ocupantei locului 81 WTA, scor 7-5, 1-6, 3-6.

Desi a inceput mai bine partida, Irina a acuzat probleme medicale in setul secund si nu a mai putut face fata, fiind eliminata.

Dupa parcursul de la Budapesta, Irina va urca sase locuri in clasamentul WTA, pana pe 66.

Vineri seara, in sferturile de finala de la Budapesta va evolua si Sorana Cirstea, impotriva rusoaicei Anastasia Potova.

UPDATE 21:00: Sorana Cirstea a cedat si ea in sferturile de finala in fata rusoaicei Anastasia Potapova (87 WTA), scor 4-6, 7-6 (5), 7-5, dupa un meci ce a durat aproape 3 ore.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...