Ce a facut Irina Begu in primul tur de la Budapesta

Luni, 12 Iulie 2021, ora 14:12
7915 citiri
Irina Begu

Irina Begu, locul 71 WTA si cap de serie numarul 4, a fost eliminata in primul tur al turneului de categorie WTA 250 de la Budapesta.

Ea a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, de Anna Karolina Schmiedlova din Slovacia, locul 126 WTA, dupa un meci care a durat o ora si 25 de minute.

Begu va primi un premiu de 2.675 de dolari si un punct WTA pentur prezenta la acest turneu.

Pe tabloul principal de simplu mai figureaza Ana Bogdan locul 98 WTA si cap de serie numarul 5 (adversara Varvara Lepchenko, locul 155 WTA), Irina Bara, locul 119 WTA (italianca Sarra Erani, locul 105 WTA si cap de serie numarul 8), si Jaqueline Cristian, locul 153 WTA, jucatoare venita din calificari (Ivana Jorovici din Serbia, locul 334 WTA).

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...