Punct mare reușit de Begu în semifinala cu Sabalenka: "Un forehand scandalos!" VIDEO

Sambata, 07 Ianuarie 2023, ora 09:07
3287 citiri
Irina Begu

Irina Begu (34 WTA) a ratat calificarea în finala turneului de 500 de puncte de la Adelaide (Australia).

În semifinale, românca a întâlnit-o pe Arina Sabalenka din Belarus (5 WTA), una dintre cele mai în formă tenismene ale momentului.

Sabalenka s-a impus cu un categoric 6-3, 6-2, meci care a durat o oră și 19 minute.

În finală, Sabalenka va evolua cu învingătoarea meciului Ons Jabeur - Linda Noskova.

Irina Begu se poate consola cu un punct magnific, evidențiat și pe contul de twitter al WTA. "Un forehand scandalos", a punctat comentatorul partidei.

Ion Țiriac a plecat de la meciul Irinei Begu. Cât de aproape a fost românca de o mare victorie, contra unei favorite
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent în circuit după 7 luni de pauză, a trecut pe lângă o mare victorie în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Astfel, Irina Begu a...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...