Câți bani a câștigat Irina Begu pentru singura victorie de la Australian Open

Joi, 19 Ianuarie 2023, ora 23:54
5922 citiri
Irina Begu a pierdut în turul II FOTO facebook

Irina Begu a ratat calificarea în turul al treilea de la Australian Open, iar România nu mai are nicio reprezentantă în competiția de simplu.

La o zi după ce a avut un meci maraton cu Elizabeth Mandlik, Begu a întâlnit-o pe nemțoaica Laura Siegemund, una dintre veteranele circuitului WTA.

Irina s-a impus cu 7-5 în primul set. În setul al doilea, Begu a acuzat probleme la piciorul drept, din cauza unei bătături, având nevoie de intervenția medicului.

Ea a pierdut cu 5-7, iar în setul al treilea a căzut definitiv și a pierdut cu 3-6.

Pentru o singură victorie la Australian Open, Irina Begu a câștigat un premiu de 158.850 de dolari australieni, adică aproximativ 101.140 euro şi 70 de puncte WTA.

"Spălătorul de cadavre". Ce pensie lunară are omul de televiziune Mihai Tatulici, după 48 de ani de activitate
Mihai Tatulici (75 ani), unul dintre cei mai influenți oameni de televiziune după 1990, s-a retras definitiv acum 11 ani. El a refuzat să revină, în ciuda propunerilor pe care le-a avut,...
Câți bani și-a asigurat Sorana Cîrstea prin victoria uriașă de la Miami
Sorana Cîrstea (locul 24 WTA) a reușit o partidă perfectă contra lui Sloane Stephens (locul 41 WTA) în turul al doilea de la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000. După ce partida a...