Portarul român al lui Inter Milano și-a dat autogol în Cupa Italiei. Calificarea s-a decis în prelungiri

Joi, 20 Ianuarie 2022, ora 08:24
2739 citiri
Ionuț Radu

Portarul Ionuţ Radu a fost în premieră titular la Inter Milano în acest sezon, joi, în meciul cu Empoli, disputat, pe teren porpriu, în optimile de finală ale Cupei Italiei.

El a fost creditat cu un autogol în minutul 76, când Cutrone a trimis cu capul balonul în transversală, de unde a ricoşat în spatele goalkeeper-ului român şi a intrat apoi în poartă.

Acesta a fost golul de 2-1 pentru Empoli. Au marcat anterior Alexis Sanchez (Inter) '13, respectiv Bajrami '61.

Până la urmă, gazdele au obţinut victoria cu scorul 3-2, după prelungiri şi după ce au marcat Ranocchia '90+1 şi Sensi '104.

În sferturi, Inter va evolua cu învingătoarea meciului AS Roma - Lecce, programat joi, de la ora 22.00.

Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
Robert Negoiță, dispus să-i ia locul lui Cătălin Cîrstoiu în cursa pentru Primăria Capitalei. "Dacă partidul o cere, da"
Robert Negoiță, primarul Sectorului 3, a declarat, joi, 18 aprilie, la Realitatea Plus, că este dispus să candideze la Primăria Capitalei în locul lui Cătălin Cîrstoiu, dacă PSD îi cere...