Prima medalie de aur pentru România la Mondialul de canotaj. Ionela Cozmiuc și-a spulberat adversarele în finală

Vineri, 23 Septembrie 2022, ora 16:49
5447 citiri
Ionela Cozmiuc. Foto: Facebook / Federația Română de Canotaj

Sportiva Ionela Cozmiuc a câştigat, vineri, medalia de aur la simplu vâsle feminin categorie uşoară (LW1x), la Campionatul Mondial de canotaj de la Racice.

Cozmiuc a fost cronometrată cu timpul 07:42.59.

Pe locul doi s-a clasat olandeza Martine Veldhuis (07.44.48), iar pe trei a terminat neo-zeelandeza Jackie Kiddle (7:44.98).

În august, Cozmiuc a obţinut aurul european la Munchen.

Mondialul de snooker a început cu un scandal! Cine e jucătorul de top care spune că "miroase urât"
Campionatul Mondial de snooker a început la Sheffield, având la start toate marile staruri ale sportului. În vreme ce Ronnie O'Sullivan caută al optulea succes, conaționalul său Judd Trump...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Ionela Cozmiuc, #medalie de aur Romania canotaj, #Campionatul Mondial , #canotaj