Bataie crancena intre romani pe aeroportul Luton din Londra. Pumni si picioare impartite inaintea intoarcerii in tara VIDEO

Sambata, 15 Mai 2021, ora 12:55
Autor: Teodor Serban
Bataie crancena intre romani pe aeroportul Luton din Londra. Pumni si picioare impartite inaintea intoarcerii in tara VIDEO
Romanii s-au "relaxat" inainte de intoarcerea in tara Foto captura Sindicatul Europol

Imaginile postate pe pagina de Facebook a Sindicatului Europol arata un grup de cetateni romani, aflati in zona de asteptare a aeroportului Luton din Londra, care isi impart cu "generozitate" pumni si picioare.

La un moment dat, acestia ajung in zona de check-in a aeroportului, sub privirile ingrozite ale celorlalti calatori.

Fortele de ordine reusesc sa intervina la final, imobilizand cativa dintre batausi.

Postarea este insotita de mesajul ironic: "Romanii din Londra au furat startul la relaxare pe aeroportul din Luton chiar inainte de a pleca spre Romania".

"Fara masca oamenii s-au recunoscut si si-au reglat conturile...asta ca o gluma...
La modul serios...josnic si degradant...", comenteaza un cititor.

 Articol citit de 15332 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    ionut1964
    15.05.2021, 19:03
    astia de la ziare.com
    voi faceti un mare rau Romaniei si Romanilor in general, pai astia sunt tigani din Romania, o mare, mare diferenta, pentru ca unde sunt ei s a dus linistea,daca ajung la spital, daca sunt la inmormantare, la magazzin, in tren, aeroport asta stiu sa faca, galagie, batai, furt, nemunca, totate sunt in gena lor, chiar asa de ras a ajuns romania incat sa fie tot timpul catalogata tara tiganilor. puneti frate in titlu tigani din romania.
    MacGigi
    15.05.2021, 18:35
    Spre disperarea unuia cu nickuri si personalitati multiple,
    in Elvetia au fost capturati 4 rromani (3 femele si un mascul) care furau portofele prin trei cantoane :)))) Gintea rroma este cat se poate de muncitoare si indemanatica :)))) Sa vedem ce premiu primesc din partea justitiei de aici :))))

    https://www.20min.ch/fr/story/quatre-personnes-en-detention-apres-un-controle-de-police-511534237179

    "Les individus ont été placés en détention préventive et une instruction pénale a été ouverte. Les investigations qui ont suivi ont permis d’identifier les personnes – trois femmes agées entre 25 et 37 ans et un homme de 28 ans, tous de nationalité roumaine – comme les auteurs d’une quarantaine de délits. Le butin est estimé à environ 20’000 francs."

    Valorile RRomaniei se vor intoarce, dar nu toti odata :))))
    "Facultatea" este lunga pe aici... si este urmata nu de dottorat, ci de expulzare din teritoriu pentru multi ani de zile.
    Avantul_Propasirea
    15.05.2021, 19:02
    hotii de buzunare din ro sunt plevusca, desperados
    insa exista si romani cu vile cumparate pe malul lacului. unii dintre ei au avut functii inalte si au fraudat bugetul de stat/local dupa care s-au refugiat in elvetia sa scape de bratzul scurt al legii din ro.
    Avantul_Propasirea
    15.05.2021, 18:20
    fake news! aia nu sunt romani, sunt tzagani boratzi
    ori le ziceti cetateni romani de etnie tziganeasca/rroma, orio taceti naibii din gura. nu ne amestecati pe toti in aceeasi oala cu magraonii ca nu avem acelasi ADN. doar facem parte din acceasi specie.
    angel9913
    15.05.2021, 19:48
    Cetatzenia nu se acorda pe baza de ADN, oaie !
    Cetatzenia se acorda in primul rand pe baza locului de nastere.

    Sunt cetatzeni romani pt. ca s-au nascut in Romanica, exact ca si tine. Asa ca, ciocu' mic si joc da glezna... pana la noi ordine ! :D
    Resist
    15.05.2021, 20:14
    @angel9913 Rank user: x5 15.05.2021, 19:48
    tu unde te-ai nascut?Nu in Romania?
    ahh,poate mai le est,se poate!
    MacGigi
    15.05.2021, 15:41
    Cand politia romana face pasapoarte acestor tigani, ce.si imagineaza
    ca vor pleca in strainatate pentru a munci sau pentru a face turism?
    Din ce se vede din film, astia au plecat sa fure, sa escrocheze sau sa cerseasca. Romania are o mare problema cu acesti cetateni cu pasaport romanesc. Franta si toata Europa PUT de acesti cersetori si oameni fara capatai. Romania ar trebui sa conditioneze pasaportul acordat acestei parti din populatie. Iar Europa ar trebui sa reintroduca regula admisiei pe baza de rezervare la hotel platita in avans sau certificat de munca valabil. Turismul tigan trebuie stopat.
    angel9913
    15.05.2021, 19:44
    Sunt romani sadea, din moment ce sunt nascutzi in Romanica !
    Ca sunt si tzigani, e complet irelevant. Intre noi fie vorba nici romanii care se cred "arieni" nu sunt cu mult mai breji...

    In alta ordine de idei, inca mai tzin minte cum, inainte de acceptarea Romanicii in maretzul kolhoz, tot primeam lectzii de la tot felul de nechematzi ioropeni (da' nu numai) despre cum nu suntem noi in stare sa "integram minoritatea roma" si sa-i oferim "oportunitazti" (inclusiv educatzionale... :)

    Ei bine, acum sunt cetatzeni ioropeni ! N-au decat sa se spele pe cap cu ei "civilizatzii" kolhoznici... :D
    magog
    15.05.2021, 19:39
    Vad ca nu ti-ai mai facut pasaport în ROU?
    Pasapoatele au fost facute de servicii pina la la infiintarea UE. Dupå o perioada Bruxelles a hotarit ca pasapoartele sa fie emise de regiuni/judete, asa ca azi poti sa-ti faci un pas la o biblioteca din oras in vestul EU. La noi o parte din activitate s-a demilitarizat, cu membrii de familie a fostilor securisti, dar de fiecare data cind iti faci pas trebuie sa te duci din nou cu actele originale, chiar daca acestea au fost scanate si centralizate, vechi metehne securiste, iar de 2-3 ani s-a trecut din nou la haina militara la Serviciul pasapoarte.
    In ceea ce ii priveste pe tigani, atita timp cit au cetatenia tarii, au dreptul la un pasaport si pot sa faca ca si tine sa ajunga Basel, London si Paris.
    O data cu Brexit nici un tigan sau cetatean nu mai poate circula liber ca in UE, de aici si venirea spre Tandarei a celor ce nu si-a gasit un loc de viata in societatea britanica. Deci GB va fi acea tara care va ajuta repopularea ROU prin reintoarcerea celor plecati la patria muma.
    Azi nu mai vezi numai tigani la cersit,din contra exista o grupare de concetateni ce stau in fata magazinelor cu o revista (care povesteste ca sunt fara domiciliu si loc de munca) in mina si cu un pahar de plastic pentru cersit si alti 3-4 prieteni la o mica distanta cu sticla in mina stau ca prieteni in aparare.
    Ma si intreb ce se intimpla cu ROU cu acesti tigani ce au fost la ciordit si acesti alcolici la cersit, cind vor reveni acasa?
    Pai problema cea mai grava este acolo sus la Bucale si alte primarii care au facut mai mult rau tarii si care a dus si la plecarea celor doua specimene din tara.
    Stan
    15.05.2021, 16:35
    N-au nevoie de pasapoarte pentru tarile UE,...
    ...pentru UK de ceva timp, e nevoie.
    Cam scapă britanicii de țiganii din Romania, răman cu ai lor, milioane, din India, Pakistan, Bangladesh...
    vitoriggi
    16.05.2021, 08:11
    DUTTY@15.05.2021,19:59 si asta nu i nimic
    Inca nu i i cunoscut pe cei din Ceata lui Pitzigoi de peste balta cu sediul central la sanatoriul de la Mar-a-Leaga-L.
    Numai PhDisti, mari businesmani, mari scriitori cu articole publicate in toate revistele prestigioase din america si din lume , au lucrat cu si pentru toate firmele americane , au un numar "infinit" necunoscut de masini si case ptr care platesc insurance la nivelul de dinainte de Great Depresion. E unul care crede ca bunicu' s a nascut la Trenton dupa care a fugit in Romania ca sa il fac pe el "peonier" ca sa aiba "fun" ca inzona metropolitana Camden nu aveau destul.
    angel9913
    15.05.2021, 20:19
    In urma Brexit-ului, bey oaie...
    ... si capshunar-in-rezerva-strategica-spanioliceasca, britanicii si-au redobandit dreptul de a accepta si primi in tzara lor doar ce tzigani vor ei... spre deosebire da voi ! :)
    DUTTY
    15.05.2021, 19:59
    Asta este diaspora care ne reprezinta cu mandrie!!
    .
    CH-TroudQ
    15.05.2021, 15:36
    Bataie crancena intre romani pe aeroportul Luton din Londra
    o CIOARA intr-un pom "canta" ....
    Am ajuns in Helvetia !
    Cra,cra,cra,cra
    Si croncanesc in legea mea.....😁
    Azilul e casuta mea
    Cra,cra,cra,cracra
    Pubelele-s cantina mea ...
    Cracracracra cra....
    Fericita-i viata mea ....
    Cioara de Helvetia
    hahahahahahaha
    FDPHUTE
    MacGigi
    15.05.2021, 15:30
    Sa fim clari!
    Bataie crancena intre tiganipe aeroportul Luton din Londra.
    Nu am vazut nici o romanca cu fuste ca cele din video si nici un roman care isi da in petec pe vreun aeroport international. Nu este o rusine sa fii tigan, este insa o rusine sa te comporti ca un tigan! Nu inteleg de ce in limba romana ii numiti romi? In Anglia sunt gipsyes, in Franta gitans, in Germania Zigeuner, in Romania tigani.
    Comentariu inadecvat
    CosmaRacoare
    15.05.2021, 15:17
    Se impune o modificare esentiala...
    Nu sunt roamni,sunt tigani,si fara a fi xenofob vreau sa spun ca este o mare greseala a celor care ii vad pe tigani ca facind parte dintre romani.Nu au fost si nu vor fi niciodata romani!
    cbucur
    15.05.2021, 17:23
    Daca exista aceasta diferenta...
    ...de ce nu li se retrag pasapoartele de romani? Prin Anglia si alte tari, cand spui roman se intelege rroma.
    cartophil
    15.05.2021, 13:38
    Care e destinatia lor, aeroportul din Tandarei ????...
    ..
    vitoriggi
    16.05.2021, 08:17
    Din zona metropolitana Tzandarei nu se poate evada decat cu
    vaporul .
    Sunt curse directe la Maiami.
    Toata lumea buna care isi imagineaza visul american la studiourile de la sanatoriul din Mar-a-Leaga-L pe aceasta route si a riscat viatza cu bacu'.
    papillon
    15.05.2021, 16:29
    incerci sa fii funny.....
    dar reputatia romanilor si a purtatorilor de pasapoarte romanesti este in buda demult.
    in caz ca nu stii tandarei este in romania.
    ce spui de nivelul intelectual pe acest site , multi posteaza din tandarei?
    mihale cook
    15.05.2021, 22:02
    Maestre,
    Maestre, Romanii sunt Romani, ungurii sunt unguri si tziganii sunt tzigani!!!
    Comentariu inadecvat
    NiktamerGigi
    15.05.2021, 14:41
    Si eu sunt Fan de acest connard Gigi Maca , ce traieste in
    Elvetia .....pacat ca e dérangé la tartacuta , si asta e ......doar un eufemisme . Faza finala
    papillon
    16.05.2021, 02:13
    @mihale cuc....
    si toti sunt cetateni romani si au pasapoarte romanesti indiferent de etnie.
    ca tot am pomenit de nivelul intelectului unor postaci.
    CH-TroudQ
    15.05.2021, 14:37