Inter castiga din nou marele derbi cu AC Milan si are patru victorii la rand in Serie A

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 10:36
2829 citiri

Inter Milano a castigat marele meci cu AC Milan, marea sa rivala de pe San Siro, ajungand la 12 puncte din tot atatea posibile castigate in acest debut de Serie A.

A fost 2-0 in "Derby della Madonnina" pentru echipa in negru si albastru, care a castigat in deplasare daca se poate spune asa, caci si ea disputa meciurile de pe teren propriu pe aceeasi arena cu "rossonerii".

Brozovic, minutul 49, respectiv Lukaku, minutul 78, au fost marcatorii golurilor, dupa ce in prima parte Lautaro a avut un gol anulat si el, pe motiv de offside. Si Milan a avut un gol anulat, la 0-0, pe motiv de hent facut in careu de autorul golului, Kessie.

E a patra victorie consecutiva pentru Inter, care e singura din Italia cu 12 din 12, fiind evident pe primul loc in Serie A. Milan stationeaza pe locul 9, cu doar 6 puncte, avand doua victorii si doua infrangeri, golaveraj 2-3.

Inter castiga al treilea derbi la rand cu Milan, dupa 3-2 pe 17 martie anul curent si acel 1-0 din 21 octombrie 2018. Ultima victorie a lui Milan dateaza din 2017, in Cupa Italiei, scor 1-0 dupa prelungiri.

Tot sambata, Juventus a dispus greu de Verona, 2-1, dupa ce a fost condusa cu 1-0, oaspetii ratand si un penalti.

AC Milan (4-3-3): Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Calhanoglu - Piatek, Suso, Leoa.

Antrenor: Marco Giampaolo.

Inter Milan (3-5-2): Handanovic - Godin, De Vrij, Skrinar - D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah - Lautaro, Lukaku.

Antrenor: Antonio Conte.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Inter trece de AC Milan mare, #Inter patru victorii din patru debut , #stiri Inter Milano