Scandal la Indian Wells. Semifinalista acuzată că a trișat în timpul meciului VIDEO

Joi, 16 Martie 2023, ora 09:32
5571 citiri
Maria Sakkari a învins-o pe Pliskova în optimi

Numărul 2 mondial, belarusa Arina Sabalenka, şi sportiva elenă Maria Sakkari, locul 7 WTA, se vor întâlni în semifinale la Indian Wells, după ce le-au eliminat pe Coco Gauff, respectiv Petra Kvitova.

Sabalenka a trecut de Gauff, locul 6, scor 6-4, 6-0, în doar 64 de minute.

Sakkari a pierdut primul set cu sportiva cehă Petra Kvitova, locul 15 mondial, dar s-a impus în cele din urmă cu scorul de 4-6, 7-5, 6-1, după două ore şi 15 minute.

Jucătoarea din Grecia se află în centrul unui scandal izbucnit în timpul meciului din optimi cu Karolina Pliskova, Maria Sakkari fiind acuzată că a atins o minge care a ieșit în aut, fără să recunoască acest lucru.

Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...
Scandal sexist, cu o femeie la conducerea VAR: ”Mi se pare destul de complicat”
Antrenorul clubului Vasco da Gama din Rio de Janeiro, argentinianul Ramon Diaz, a pus, miercuri, sub semnul întrebării prezenţa unei femei la conducerea arbitrajului video, o declaraţie care a...