”Specialitatea casei” la Iga Swiatek. Scorul preferat cu care și-a nimicit adversara la Roland-Garros

Sambata, 03 Iunie 2023, ora 17:50
1453 citiri
Iga Swiatek FOTO WTA

Lidera mondială Iga Swiatek s-a calificat fără nicio problemă în optimile turneului de la Roland-Garros, poloneza impunânându-se cu un scor care tinde să devină ”specialitatea casei”.

Sâmbătă, în turul trei, Swiatek a spulberat-o chinezoaica Wang Xinyu (80 WTA) cu un sec 6-0, 6-0, în doar 51 de minute.

Statisticienii au numărat ”bagel”-urile (scoruri de 6-0 într-un set), realizate de Iga Swiatek în ultimul an și jumătate, cifra (35) fiind una uluitoare.

Prima adversară a FCSB-ului în drumul spre Liga Campionilor
FCSB a câştigat titlul de campioană a României la fotbal, sâmbătă seara, 27 aprilie, după ce a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-0), pe Arena Naţională din Capitală, în...
Iga Swiatek a defilat în fața Soranei Cîrstea. Liderul WTA a predat o lecție de tenis
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, și Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial, s-au întâlnit în turul trei al turneului de la Madrid. Meciul a curs într-o singură direcție, iar poloneza Iga...