Finala de la Dubai, o lecție de tenis pentru ”invincibila” Iga Swiatek. Jucătoarea care a produs miracolul

Duminica, 26 Februarie 2023, ora 08:23
31079 citiri
Swiatek a pierdut finala cu Krejcikova

Finala turneului WTA 1000 de la Dubai s-a încheiat cu victoria surprinzătoare a jucătoarei Barbora Krejcikova din Cehia (locul 30 mondial), care a învins-o categoric pe lidera mondială Iga Swiatek.

După două săptămâni în care și-a surclasat adversarele, cucerind titlul la Doha, Iga Swiatek a primit la rândul ei o lecție de tenis.

În finala de la Dubai, Swiatek a fost învinsă cu 6-4, 6-2 de Barbora Krejcikova, după un meci de o oră și jumătate.

Surpriză mare la Miami: cine a învins-o fără drept de pe apel pe Iga Swiatek, liderul clasamentului WTA
"Bombă" în optimile de finală ale turneului Miami Open. Marea favorită a fost spulberată în sferturi. Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, nu a avut nicio șansă în optimile de finală. Ea...
Iga Swiatek, pusă la grea încercare la WTA Miami. Cu cine va juca în optimi
Iga Swiatek, numărul 1 mondial, s-a calificat în optimi la Miami Open, după ce a învins-o pe sportiva cehă Linda Noskova, numărul 31 WTA, scor 6-7 (7), 6-4, 6-4. Este prima victorie...