Surpriză mare la Miami: cine a învins-o fără drept de pe apel pe Iga Swiatek, liderul clasamentului WTA

Marti, 26 Martie 2024, ora 06:08
10417 citiri
Iga Swiatek FOTO WTA

"Bombă" în optimile de finală ale turneului Miami Open. Marea favorită a fost spulberată în sferturi.

Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, nu a avut nicio șansă în optimile de finală. Ea a fost învinsă fără drept de apel de Ekaterina Alexandrova, locul 16 WTA, scor 6-4, 6-2.

Rusoaica a făcut un meci perfect: a trimis 31 de lovituri direct câștigătoare și nu și-a pierdut serviciul în fața polonezei.

Alexandrova va evolua în sferturi împotriva americancei Jessica Pegula.

Iga Swiatek a defilat în fața Soranei Cîrstea. Liderul WTA a predat o lecție de tenis
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, și Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial, s-au întâlnit în turul trei al turneului de la Madrid. Meciul a curs într-o singură direcție, iar poloneza Iga...
Sorana Cîrstea joacă azi cu lidera mondială, la WTA Madrid. Ora de start a meciului
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea o va înfrunta sâmbătă pe poloneza Iga Swiatek în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro....