S-a încheiat disputa dintre Iga Swiatek și Emma Răducanu: pe cine va întâlni Sorana Cîrstea în sferturi la Indian Wells

Miercuri, 15 Martie 2023, ora 07:25
4509 citiri
Iga Swiatek

Meci fără istoric între poloneza Iga Swiatek, numărul unu WTA, și Emma Răducanu, jucătoarea engleză clasată pe locul 77 WTA.

Iga Swiatek s-a impus fără emoții, scor 6-3, 6-1, după un meci de o oră și 25 de minute.

Asta înseamnă că în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 1000 vom avea o confruntare între Iga Swiatek și Sorana Cîrstea!

Sorana Cîrstea, numărul 83 mondial, s-a calificat în sferturi la Indian Wells, după ce a învins-o, miercuri, pe sportiva franceză Caroline Garcia, locul 5 WTA.

Sorana Cîrstea a reuşit prima victorie în faţa unei jucătoare din Top 5 mondial, după succesul împotriva Karolinei Pliskova la Beijing, în 2007.

Cum nu se putea mai rău pentru Sorana Cîrstea. Ce urmează pentru româncă la WTA Madrid
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, s-a calificat, joi, în turul trei la turneul de la Madrid, fază în care o va înfrunta pe Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial şi favorită 27. Swiatek a...
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv. Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua...