Adversarele ”fug” din calea devastatoarei Iga Swiatek. Lidera mondială s-a calificat fără să joace în semifinale la Dubai

Joi, 23 Februarie 2023, ora 08:54
1925 citiri
Iga Swiatek

Poloneza Iga Swiatek, aflată într-o formă impresionantă, s-a calificat fără să joace în semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai, profitând de retragerea adversarei din sferturi, Karolina Pliskova din Cehia.

Este pentru a doua oară la rând când Iga Swiatek se califică în acest fel în semifinale, același lucru întâmplându-se săptămâna trecută la Doha, după retragerea din competiției a elvețiencei Belinda Bencic.

În semifinale la WTA Dubai, Swiatek își așteaptă adversar din confruntarea americancelor Madison Keys și Cori Gauff.

După cum se poate vedea mai jos, lidera mondială și-a spulberat rivalele în ultimele meciuri, cu scoruri umilitoare.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...