Record pentru Zlatan Ibrahimovic sub tricoul lui AC Milan

Duminica, 19 Martie 2023, ora 03:25
2753 citiri
Zlatan Ibrahimovic a revenit la AC Milan FOTO facebook

Echipa italiană Udinese a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia AC Milan, într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Udinese a deschis scorul prin Pereyra, în minutul 9, iar milanezii au reuşit să egaleze prin Ibrahimovic, în minutul 45+4, dintr-un penalti repetat, la cererea arbitrului. Suedezul a ratat prima execuţie, dar a înscris din a doua, însă gazdele au replicat prin golul lui Beto, din minutul 45+6. În repriza secundă Ehizibue a stabilit scorul final, iar Udinese a urcat pe locul 8, cu 38 de puncte. AC Milan a rămas pe poziţia a patra, cu 48 de puncte.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la acest meci. Cu golul marcat împotriva lui Udinese, Ibrahimovic a devenit cel mai vârstnic marcator din istoria Serie A.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 27-a din Serie A:

Monza – Cremonese 1-1 (Augusto 69 / Ciofani 51);

Salernitana – Bologna 2-2 (Pirola 7, Boulaye Dia 64 / Ferguson 11, Lykogiannis 73);

Udinese – AC Milan 3-1 (Pereyra 9, Beto 45+6, Ehizibue 70 / Ibrahimovic 45+4).

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
Anchetă uriașă în Italia, cu privire la agresarea unor minori aflați în închisoare. „Acte de tortură, abuz de putere, violențe sexuale”
Treisprezece gardieni de închisoare au fost arestaţi luni, 22 aprilie, în Italia, fiind acuzați de agresarea unor minori încarceraţi la Milano, iar alţi opt gardieni au fost suspendaţi....