Situație dificilă pentru Ianis Hagi la Glasgow Rangers. Ce s-a întâmplat aseară

Joi, 10 August 2023, ora 07:12
6811 citiri
Ianis Hagi e tot rezerva la Rangers FOTO facebook

Glasgow Rangers a învins-o pe Servette Geneva cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe Ibrox Stadium, în prima manşă a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

Pentru vicecampioana Scoţiei au marcat James Tavernier (6 - penalty) şi Cyriel Dessers (15), în timp ce golul elveţienilor a fost semnat de Chris Bedia (44 - penalty).

Servette a jucat în zece oameni din min. 60, când David Douline a primit al doilea cartonaş galben.

Internaţionalul român Ianis Hagi a intrat pe teren în min. 88 la Rangers, într-un meci care s-a încheiat în min. 90+11.

Panathinaikos a dispus de Olympique Marseille cu 1-0, prin golul brazilianului Bernard (83), după ce OMK rămăsese în zece oameni din minutul 65, când Geoffroy Kondogbia a primit al doilea cartonaş galben.

Maccabi Haifa a câştigat cu 2-1 la Bratislava, în faţa campioanei Slovaciei, Slovan, toate cele trei goluri fiind înscrise în primul sfert de oră.

Glasgow Rangers (Scoţia) - Servette Geneva (Elveţia) 2-1

Meciul AEK Atena - Dinamo Zagreb a fost amânat pentru 15 august, manşa secundă fiind programată pe 19 august.

Partidele din manşa secundă se vor juca pe 15 şi 16 august.

Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...