Presa din Scotia, despre evolutia lui Ianis Hagi din ultimul meci

Joi, 13 Februarie 2020, ora 07:01
19651 citiri

Jurnalistii scotieni au analizat prestatia pe care Ianis Hagi a avut-o in ultimul meci al lui Glasgow Rangers, pierdut pe terenul lui Kilmarnock cu 2-1.

Scotienii nu au putut remarca mare lucru la Ianis, in afara unei pase ideale pe care a oferit-o in prima repriza.

"Ianis a creat prima sansa de gol a lui Rangers, cu o pasa din prima catre Joe Aribo", a remarcat Four Four Two.

De asemenea, si publicatia The Scotsman a remarcat ca acesta a fost singurul moment de sclipire al lui Ianis.

"A provocat aplauze prin unele atingeri de maestru, insa e pacat ca suturile sale nu si-au atins tinta", a comentat publicatia scotiana.

Amintim ca Ianis Hagi a fost titular din nou pentru Glasgow Rangers in partida din campionatul Scotiei disputata in deplasarea de la Kilmarnock.

In prima repriza, Ianis a creat o sansa buna de gol, dupa ce i-a pasat ideal din prima lui Aribo, dar sutul acestuia s-a dus pe langa poarta.

Cateva minute mai tarziu, Ianis si-a incercat norocul din afara careului, dar a sutat slab, mult pe langa poarta.

In partea secunda, jocul lui Ianis a fost destul de sters, avand un singur sut slab pe poarta.

Steven Gerrard l-a scos de pe teren in minutul 83, in fluieraturile fanilor lui Kilmarnock, cand scorul era 1-1. Fara Ianis, Rangers a mai primit un gol si a pierdut meciul.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...