Ianis Hagi, titular în primul meci după ce s-a vindecat de Covid-19. Cum s-a descurcat fotbalistul român

Sambata, 25 Septembrie 2021, ora 20:01
3318 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi titular, a câștigat meciul disputat sâmbătă, în deplasare, cu Dundee, la primul meci disputat de internaționalul român după ce a depășit perioada de izolare cauzată de coronavirus.

Recuperat după ce a fost infectat cu Covid-19, Ianis Hagi (22 de ani) a revenit la echipa sa de club și afost titularizat de antrenorul Steven Gerrard în confruntarea cu Dundee, ultima clasată în campionatul din Scoția.

Glasgow Rangers a câștigat meciul cu Dundee, scor 1-0, gol marcat de Ayodele-Aribo, în minutul 16. Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 73.

În clasament, Rangers își păstrează poziția de lider, după 7 etape, cu 16 puncte.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...