Ianis Hagi, meci dificil în Europa League cu armenii de la Alashkert! Ce a făcut Nicolae Stanciu împotriva polonezilor de la Legia Varșovia

Vineri, 20 August 2021, ora 00:11
6284 citiri
Ianis Hagi. FOTO: Facebook / Rangers

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa armeană Alashkert, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, când a fost eliminat Lundstram.

Golul a fost marcat de Morelos, în minutul 67.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 90.

Cu Nicolae Stanciu pe teren până în minutul 82, Slavia Praga a remizat cu Legia Varşovia, pe teren propriu, scor 2-2. Au marcat: Bah ’20, Masopust ‘45+3 / Emreli ’20, Juranovic ’37.

Partidele retur vor avea loc în 26 august.

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Presiune pe Edi Iordănescu la Euro: ”Dacă nu-l ia pe Ianis, are scandal”
Fotbalistul echipei naţionale a României, Ianis Hagi, autorul unui gol în amicalul cu Columbia de marţi seara, nu crede că va rata lotul primei reprezentative pentru EURO 2024 chiar dacă...
#Ianis Hagi, #Ianis Hagi Rangers, #Ianis Hagi Glasgow Rangers, #Nicolae Stanciu, #Europa League , #Glasgow Rangers