Ianis Hagi, lăsat în afara lotului la Rangers. Care e motivul: ”Nu e pregătit”

Joi, 02 Februarie 2023, ora 09:16
1891 citiri
Ianis Hagi

Abia revenit la Glasgow Rangers după un an de pauză cauzată de o accidentare, Ianis Hagi (24 de ani) a fost lăsat în afara lotului pentru meciul disputat miercuri seară, contra lui Hearts, în deplasare.

Rangers a învins-o pe Hearts cu un categoric 3-0, dar Ianis Hagi n-a fost nici măcar pe banca de rezerve, asta după ce, la finalul săptămânii trecute, românul evoluase 20 de minute în finalul partidei cu St. Johnstone.

„Hagi nu este accidentat, dar nu este pregătit să intre în fiecare meci. Va fi readus în echipă treptat”, au precizat cei de la Heart & Hand, un podcast dedicat lui Rangers.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...