Ianis Hagi, inca un meci bun in Scotia, intr-o remiza spectaculoasa a celor de la Glasgow Rangers

Duminica, 23 Februarie 2020, ora 17:40
10828 citiri

Ianis Hagi a fost din nou titular si si-a ajutat echipa sa Glasgow Rangers intr-un meci dificil din runda curenta a campionatului de fotbal al Scotiei.

Din pacate pentru roman, Rangers nu a putut invinge in deplasarea de la St.Johnstone, scor 2-2, dupa o partida plina de spectaculozitate. Gazdele au inceput perfect cu gol in minutul 8 prin Hendry, care a profitat de o eroare facuta de fundasul central al lui Rangers, Katici.

Rangers a intors soarta partidei cu putin timp dupa pauza, cu goluri marcate in minutele 50 si 71 de catre Kamberi si Aribo. Proaspatul intrat Kamberi, chiar la pauza, a marcat patru minute mai tarziu, dupa o faza initiata de Ianis Hagi. Romanul i-a pasat lui Tavernier, care l-a servit inspirat pe atacant.

Douazeci de minute mai tarziu, Aribo a marcat un gol ce se spera a fi al victoriei, dupa o centrare care i-a apartinut omului de gol de mai devreme, Kamberi.

Ianis Hagi, anuntat din nou titular la Glasgow Rangers, dupa meciul minunat facut in Europa

May a stabilit scorul final, 2-2, cu un gol in minutul 80, la doar doua minute dupa ce Ianis Hagi fusese scos de pe teren, in aplauzele micutei galerii a lui Rangers, sosita cu echipa in deplasare. Romanul Hagi nu a mai facut un meci atat de bun precum cel cu Braga, dar a fost foarte activ, mai ales in partea secunda, dupa minutul 50, in ofensiva, cu multe idei interesante de pase pe pozitie viitoare.

E un pas gresit facut de Glasgow, care ramane acum la 9 puncte in spatele lui Celtic Glasgow. Echipa in alb si verde va evolua duminica, intr-un meci acasa cu Kilmarnock.

Ianis Hagi a fost imprumutat in aceste 6 luni in Scotia de catre Racing Club Genk. Daca trupa lui Gerrard il va dori pe Ianis, va trebui sa achite 5 milioane de euro.

St. Johnstone (4-4-2): Clark - Ralston, Kerr, Mccart, Booth - Wright, Mccann, Butcher, Wotherspoon - Hendry, May.

Antrenor: Tommy Wright.

Rangers (4-3-3): McGregor - Tavernier, Goldson, Katic, Halliday - Aribo, Arfield, Jack - Hagi, Morelos, Kent.

Antrenor: Steven Gerrard.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Ianis Hagi inca un meci bun, #Hagi initiaza un gol Rangers remiza , #stiri Ianis Hagi