Rușine maximă pentru Ianis Hagi în Liga Campionilor. Cum a fost eliminată Glasgow Rangers

Miercuri, 11 August 2021, ora 00:18
10223 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers, echipa lui Ianis Hagi, a fost învinsă, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), de Malmo, în manşa a doua a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Campioana Suediei merge în play-off, după ce a câştigat şi meciul tur, tot cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 19, prin Morelos, apoi au avut superioritate numerică, după eliminarea lui Bonke, în minutul 45+1, pentru două cartonaşe galbene.

Chiar şi în aceste condiţii, oaspeţii au marcat de două ori, prin croatul Antonio-Mirko Ciolac, în minutele 53 şi 58.

Ianis Hagi a intrat în minutul 70, în locul lui Arfield.

Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...
Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...