Ianis Hagi a pierdut duelul românilor din Europa League. Glasgow Rangers, la a doua înfrângere consecutivă

Joi, 30 Septembrie 2021, ora 22:04
3909 citiri
Ianis Hagi

Formaţia Sparta Praga, la care joacă portarul Florin Niţă, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers, în grupa A a Ligii Europa, conform news.ro.

Golul a fost marcat de Hancko, în minutul 30.

Florin Niţă a fost integralist la gazde, iar Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 38 la oaspeţi.

În aceeaşi grupă, Olympique Lyon s-a impus cu 3-0 în faţa echipei Brondby.

Lyon este lider în clasament, cu 6 puncte, urmată de Sparta Praga – 4 puncte, Brondby – un punct şi Rangers – niciun punct.

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Tenismena care i-a ”pupat” pe români e de neoprit la WTA Miami: ”Femeia e un simbol”
Americanca Danielle Collins, locul 53 WTA, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi, Collins a învins-o fără drept de apel pe Caroline Garcia din...
#Ianis Hagi, #Europa League, #glasgow rangers, #duel, #romani , #stiri Ianis Hagi