Ianis Hagi devine om de baza la Glasgow Rangers. E anuntat titular si in sferturile Cupei Scotiei

Sambata, 29 Februarie 2020, ora 18:14
5182 citiri

Ianis Hagi este anuntat din nou titular la Glasgow Rangers, in meciul din sferturile Cupei cu Hearts, lucru care nu surprinde deloc, dupa evolutia buna a romanului din returul cu Braga din Europa League.

Chiar daca acolo, miercuri, in Portugalia, Ianis a ratat un penalti in minutul 45, fostul jucator de la Viitorul a oferit pasa de gol la singura reusita a partidei. Cu 4-2 la general a trecut Rangers de Sporting in 16-imi.

Romanul a devenit jucator de baza in echipa lui Rangers, bifand 8 meciuri in toate competitiile. Hagi a reusit 3 goluri si 4 pase decisive.

Iata echipa probabila anuntata de presa din Albion la partida cu Hearts din sferturi: Allan McGregor - James Tavernier, Connor Goldson, George Edmundson, Borna Barisic - Ryan Jack, Scott Arfield - Joe Aribo, Ianis Hagi, Ryan Kent - Alfredo Morelos.

Secundul lui Rangers, alte cuvinte de lauda pentru Ianis Hagi, dupa partidele cu Braga: "Ma face sa cred ca are un viitor mare"

Meciul cu Hearts e programat in deplasare intr-o singura mansa. Daca va fi un rezultat de egalitate dupa 90 de minute, partida se va rejuca la Glasgow, pe Ibrox Park.

In optimile de finala, Rangers s-a impus in fata celor de la Hamilton, scor 4-1, in timp ce Hearts a trecut de Falkirk cu 1-0.

Hagi, 22 de ani, este imprumutat de Racing Genk din Belgia in Scotia pana la finele acestui sezon. Daca scotienii vor sa il cumpere definitiv, trebuie sa achite suma de 5 milioane de euro.

Steven Gerrard a vorbit din nou dupa ce Ianis Hagi a ratat un penalti pentru Rangers in Europa: "A fost destul de ciudat, m-a surprins neplacut"

Românii au investit sume record în titlurile de stat. Depozitele în lei ale populației la bănci, la un maxim istoric
Românii au investit o sumă record de aproape 3,2 miliarde de lei, echivalentul a 643 milioane de euro, în titluri de stat Fidelis, săptămâna trecută. De asemenea, depozitele în lei ale...
Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
#Ianis Hagi anuntat din nou titular, #Hagi titular sferturi Cupa Scotiei Rangers , #stiri Ianis Hagi